top of page

Stačí v make-upe prax bez teórie?

Sú teoretické aspekty make-upu rovnako dôležité ako praktické aplikácie? Ak nemáte naštudovanú teóriu, nikdy nemôžete tvrdiť, že ste profesionál, to isté ale platí aj pokiaľ ste nikdy nikoho nenalíčili, ako to teda vlastne je?


Teoretické aspekty


Chceli by ste ísť k lekárovi, ktorý knihu nikdy neotvoril, pretože pre neho bolo zábavnejšie len praktizovať chirurgický zákrok? Myslím si, že nie. Make-up je kariéra, ktorá môže byť dobre platená, ale všetky aspekty (praktické a teoretické) sa treba naučiť. Ohromný počet študentov si pozrie pár videí a má pocit, že to stačí. Mnohí veria, že je to všetko zdravý rozum, ale nanešťastie pre nich je to nesprávne. Existujú pravidlá upravujúce bezpečnosť, ktoré nie je možné interpretovať. Existujú usmernenia napr. pre prácu na scénach, prácu s dospievajúcimi a prácu s mužmi, ktoré môžu vyžadovať viac ako zdravý rozum. Ako vizážistka musíte poznať svoje nástroje. To všetko sa učí v teórii. Ste možno rady, ak ju preskočíte, ale môže to drasticky znížiť vašu "známku". Urobte pre seba a svoju kariéru láskavosť a nezabúdajte na ňu.

Praktické aplikácie

Teória a prax idú ruka v ruke a jedna bez druhej nebude stačiť! Áno, môžete pracovať na sebe, ale nenaučíte sa toľko, ako keď budete pracovať na rôznych tváriach. Poznáte svoju vlastnú tvár. Je to tak, ako by to bolo s podvádzaním. Ak pracujete na neznámych tváriach, dozviete sa viac o rôznych tvaroch očí, farbách pleti atď. A práve tu prichádza skutočná zručnosť. Je najlepšie dostať sa do zvyku a pracovať od začiatku na iných ľuďoch.


V dnešnej dobe je vzdelávanie jednoduchšie ako kedykľveľk predtým vďaka make-up kurzom online, ktoré vám poskytnú všetky techniky, tipy a triky, ktoré potrebujete, aby ste mali veľmi prosperujúcu kariéru. Vieme, že to môže byť realita aj pre vás, ale nemôžeme to chcieť viac ako vy.

Comments


bottom of page