top of page

Prečo je kreativita potrebná pre vizážistky?

Kreativita je predovšetkým o schopnosti robiť nové veci alebo vymýšľať nové nápady, je to tiež schopnosť pridať jedinečnosť tomu, čo už existuje.Make-up je umenie a z tohto dôvodu je tvorivosť "zabudovaná" do vášho popisu práce. Pre vás, ako vizážistku je preto nesmierne dôležité, aby ste počas svojej kariéry zostali kreatívne.


  • Kreativita vám pomôže rásť, ako profesionálovi (keď ste už zvládli základy), pretože vás núti skúšať nové veci. Možno budete veľmi dobré v tom, čo robíte, ale nie najlepšie, ak prestanete hľadať nové nápady a skúšať nové veci.

  • Kreativita vám pomáha milovať a tešiť sa z toho, čo robíte dlhodobo. Aj po rokoch práce, ako vizážistka sa inšpirujete pri vytváraní niečoho jedinečného pre každú klientku.

  • Práve vaša kreativita vás robí jedinečnými a odlišuje od ostatných vizážistiek. Robí vás špeciálnou pre svoje klientky, pretože zachytáva a udržuje pozornosť vašich klientiek práve na vás.

  • Kreativita vás robí skôr informovanými, ako zručnými. Kreatívni ľudia sa neustále učia nové veci a stávajú sa skutočnými odborníkmi vo svojich odboroch.

  • Byť vizážistkou znamená mať občas aj stresujúcu prácu. Kreativita vám pomáha prekonať ju a zostať pozitívne. Dá vám prestávku od každodennej rutiny. Pomáha cítiť potešenie z toho, čo robíte.

  • Vaša práca zahŕňa neustále riešenie problémov a reagovanie na neustále sa meniace požiadavky a práve vaša kreativita vám pomôže prispôsobiť sa neustále sa meniacim potrebám a požiadavkám klientiek.

  • Zvyšuje to vašu dôveru. Kreativita prichádza s mnohými vzostupmi a pádmi, vrátane rizika zlyhania. Ale akonáhle zistíte, že zlyhanie je možné prežiť, pomôže vám to rásť a vaša práca bude oveľa lepšia.

  • Kreativita vám pomáha budovať dôveru a lojalitu klientiek. Vďaka tomu, že viete, že môžete prísť s niečím novým presne v tom okamihu, keď to potrebujú, bude vaša zákaznícka základňa verná vám.

  • Kreativita posilňuje váš vizuálny vnem, umožňuje vám uchopiť rôzne tvary a farby a nájsť tak najlepšie riešenie pre konkrétnu klientku. Rozvíja vašu schopnosť mentálne usporiadať podrobnosti predstavy a vytvoriť tak bezchybný a atraktívny vzhľad.

  • Na vizážistiku majú vplyv sezónne trendy. Zostať na vrchole nových trendov alebo ich dokonca predvídať je pre váš úspech nevyhnutné. Kreativita je k tomu kľúčom, pretože kreativita je predovšetkým o našej schopnosti vidieť veci, ktoré ostatní nevidia.


Našim študentkám pomáhame rozvíjať sa v online make-up kurzoch, ktoré vám pomôžu odlíšiť sa od konkurencie tak, aby ste nenáháňali klientky vy, ale oni vás.

Comentários


bottom of page