top of page

Ktoré chyby sú časte pri podnikaní v make-upe?

Pri podnikaní vo vizážistike sa môžu vyskytnúť rôzne chyby, na ktoré je potrebné si dávať pozor.Tu je zoznam najčastejších z nich:

  • Nedostatočný marketingový plán: Mnoho vizážistiek zanedbáva dôležitosť marketingu. Bez dobre premysleného marketingového plánu môže byť ťažké získať nových klientov a rozšíriť si klientelu.

  • Nesprávne stanovené ceny: Stanovenie správnych cien za poskytované služby je dôležité pre udržanie ziskovosti podnikania. Niektoré vizážistky môžu stanoviť príliš nízke ceny, čím si nepokryjú všetky náklady a dostatočne nezarábajú. Na druhej strane, príliš vysoké ceny môžu odstrašiť potenciálnych klientov.

  • Nedostatočný podnikateľský plán: Vizážistka je na 50% umelkyňa a na 50% manažérka. Preto musí vedieť plánovať, organizovať, vylepšovať procesy, spolupracovať, vymýšľať, jednoducho vedieť podnikať. Pokiaľ to nevie, môže byť skutočne najlepšia, ale bude to znamenať iba drahé hobby.

  • Nedostatočná investícia do profesionálneho vybavenia: Vizážistka musí investovať do kvalitného vybavenia, ako sú profesionálne make-up produkty, nástroje a štetce. Nedostatočná investícia do týchto prostriedkov môže mať za následok obmedzené možnosti poskytovania služieb.

  • Nedostatočné vzdelanie: Na začiatok podnikania v make-upe nestačí vedieť nalíčiť seba, ani pozerať YouTube tutoriály. Každá klientka má inú typológiu, každá technika je vhodná pre niekoho iného, každý štýl a druh líčenia vyžaduje iný postup. Je potrebné získať nevyhnutné základy a neustále sa zlepšovať, v dnešnej dobe aj moderným spôsobom prostredníctvom online make-up kurzov. Nedostatok vzdelávania totiž môže viesť k stagnácii a nedostatočnej konkurencieschopnosti.

  • Nedostatočné zručnosti: Teoretické znalosti je potrebné aplikovať do praxe a získavať tak potrebnú zručnosť. To, že si niekto kúpi sadu štetcov z neho nerobí vizážistku. Neprofesionálnu prácu vidí každý odborník na prvý pohľad. Sú zákonitosti, ktoré je potrebné perfektne ovládať. Navyše pokiaľ klientka nie je spokojná, je potrebné rátať s tým, že sa určite nevráti a čo viac, bude šíriť zlú spätnú väzbu.

  • Nedostatočná starostlivosť o zákazníkov: Zákazníčky sú kľúčové pre úspech vizážistky. Nedostatočná starostlivosť o zákazníčky, ako je nedostatočná komunikácia, nedodržanie termínov alebo ignorovanie ich požiadaviek, môže viesť k nespokojnosti a strate. Dôležité je vytvárať dlhodobé vzťahy so zákazníčkami a preukazovať im vysokú úroveň profesionality a starostlivosti.

Je dôležité venovať pozornosť týmto chybám a aktívne sa snažiť im predchádzať. Správne riadenie podnikania a profesionálny prístup k poskytovaniu služieb vám môže pomôcť dosiahnuť úspech a budovať dlhodobú kariéru v oblasti krásy a líčenia.

Comments


bottom of page