top of page

Čo vlastne robí profesionálna vizážistka?

Profesionálne vizážistky sú zodpovedné za vytváranie jedinečných inšpirujúcich vzhľadov a vytváraní dôvery u klientov. Každý individuálny vzhľad má svoj účel a úlohou vizážistky je dosiahnuť požadovaný efekt pomocou make-upu.Mnoho vizážistiek rozširuje svoje služby aj o kaderníctvo, styling a starostlivosť o pleť. Tie si vyžadujú ďalšie školenie alebo certifikáty, ale každá získaná zručnosť zvýšuje potom zárobok!


Je možné sa špecializovať na mnoho oblastí, ale budovanie základných zručností v oblasti vizážistiky je kľúčom k tomu, aby ste sa stali uznávanou vizážistkou.

Vizážistka sa môže špecializovať na jednu alebo viac oblastí, pretože v rámci make-up priemyslu existujú rôzne oblasti, z ktorých všetky majú rôzne techniky.

Každá špecializácia má inú cestu.

Ako vizážistka sa môžete :

  • zamestnať v salóne krásy a pôsobiť ako vizážistka osobnej klientely pre denné a večerné líčenie (líčenie do práce, večerný make-up na ples, stužkovú, oslavu).

  • pôsobiť v oblasti svadobného make-upu (najžiadanejší typ líčenia). Práca s nevestami je obohacujúca a zároveň náročná. Líčeniu predchádzajú aj skúšky make-upu a práca zvyčajne zahŕňa cestovanie za nevestou a niekedy aj líčenie družičiek, či ostatných členov domácnosti. Líčenie sa často objednáva cez svadobné salóny.

  • môžete pracovať pre make-up značku na trvalý pracovný pomer, polovičný úväzok alebo brigádnicky. Táto práca zahŕňa okrem líčenia a poradenstva zákazníkom zvyčajne aj predaj dekoratívnej kozmetiky, podľa pozície aj vedenie skupiny a manažérsku náplň práce.

  • venovať sa poradenstvu v líčení a spolupracovať s make-up značkou.

  • pracovať v rámci foto make-upu s fotografmi, v časopisoch, reklamných agentúrach, vytvárať printové média, katalógy, plagáty, bilboardy, publikácie a pod. Vizážistky, ktoré pracujú v redakčnej alebo tlačovej reklamnej oblasti pracujú s modelkami, fotografmi, stylistami a editormi. Pracuje sa v štúdiách, ale aj na iných niekedy aj veľmi nezvyčajných miestach.

  • pracovať v rámci video make-upu v televízii, či televíznych reklamách. Vizážistky niekedy pracujú roky na jednej televíznej show. Táto kariéra vo všeobecnosti začína s asistenciou na tejto pozícií v danom odbore. Video make-up zahŕňa aj prácu vo filme, ktorá môže trvať pár dní alebo niekoľko mesiacov, niekedy na viacerých miestach. Pôsobenie vo filmovej produkcii predstavuje oblasť, kde je ťažšie preniknúť, ale nie nemožné. Do tejto kategórie spadajú aj hudobné klipy a videá. Hudobné videá sú často natočené veľmi rýchlo a vyžadujú flexibilitu a spontánnosť.

  • ak vás láka prehliadkové mólo, móda, fashion a rýchlo sa meniaci hektický svet, môžete spolupracovať v rámci prehliadkového make-upu s módnymi značkami a návrhármi. Táto oblasť zahŕňa spoluprácu s dizajnérmi a modelkami.

  • byť na voľnej nohe a vytvoriť si vlastné podnikanie v akejkoľvek oblasti sa rozhodnete pôsobiť. Vizážistky sú v prvom rade umelkyne, ale z veľkej časti vlastné manažérky. Váš úspech bude záležať úplne na vás, na vašom sebavedomí, kreativite, šikovnosti, budete musieť nájsť spôsoby, ako získať skúsenosti, vytvoriť obchodný systém, prilákať a udržať klientov, rozvíjať a udržiavať podnikanie efektívne a stále aktuálne.

Viete ako vizážistka zarobiť? Rozhodne áno ! A naviac vďaka riadnemu školeniu, ktoré nájdete aj u nás v podobe make-up kurzov online a skúsenostiam v odbore má váš plat profesionálnej vizážistky potenciál neustále sa zvyšovať.

Comments


bottom of page