top of page

Ako prekonať "impostor syndróm"?

Vizážistika je náročná, no nesmierne kreatívna profesia, ktorá dokáže vyjadriť jedinečnú krásu každej ženy. Avšak, mnohé vizážistky čelia pocitu, že nie sú dostatočne kvalifikované a že si za svoju prácu nemôžu požiadať adekvátu odmenu. Tento stav sa nazýva "impostor syndróm", teda "syndróm podvodníka" a môže brániť rozvinutiu skutočného umeleckého talentu. V tomto článku sa budeme zaoberať týmto fenoménom.Čo je "impostor syndróm" ?


Impostor syndróm je psychologický stav, v ktorom osoba pociťuje neustály strach z toho, že bude posudzovaná ako podvodník bez skutočných zručností a talentu.

Máme obavy z toho, čo si o nás budú myslieť iní, alebo z toho, že sú jednoducho lepší. Je normálne a do určitej miery dobré porovnávať naše výsledky s ostatnými, ale čo nie je dobré, je fakt, že ignorujeme svoj vlastný pokrok a úspechy a stále si myslíme, že zaostávame za ostatnými.


Je bežné, že ľudia so syndrómom podvodníka majú sklony k perfekcionizmu, čo zase vedie k očakávaniam, ktoré často nie je možné dosiahnuť, ako aj k pocitu neustáleho strachu zo zlyhania.


Často sa stáva, že ľudia trpiaci týmto syndrómom majú nižší plat (majú pocit, že si vyšší plat nezaslúžia) alebo odmietajú veľké možnosti len preto, že sa boja, že neuspejú. Nie je prekvapením, že vo svete nerovnosti sú k tomuto syndrómu náchylnejšie ženy.

Impostor syndróm vo vizážistike môže brániť rozvoju skutočného umeleckého talentu. Online kurzy make-upu sú výborným nástrojom, ktorý vám pomôže prekonať tieto pochybnosti a posilniť vašu sebadôveru.

Ako vám online kurz môže pomôcť prekonať impostor syndróm ?


Online kurzy make-upu poskytujú študentom potrebné zručnosti a vedomosti na rozvoj ich umeleckého talentu. Tieto kurzy vám pomôžu:

  • Posilniť vaše technické zručnosti: Online kurzy vám poskytnú tréning a návody na správne používanie make-upu, od základných aplikácií po pokročilé techniky. Získate dôveru v manipuláciu so štetcami, či produktmi a zlepšíte svoje schopnosti.

  • Pochopiť princípy make-upu: Porozumenie farieb, techník, tepológie a rôznych druhov make-upu je dôležité pre tvorbu vyvážených a atraktívnych vzhľadov. Online kurzy vás naučia všetko, čo potrebujete a navyše sa k jednotlivým lekciám môžete vrátiť koľkokrát budete potrebovať.

  • Vybudovať si dôveru a sebavedomie: Online kurzy make-upu vám pomôžu uvedomiť si vaše úspechy a posilniť vašu sebaistotu. Získate dôveru vo svoje schopnosti a presvedčenie, že ste skutočným umeleckým talentom.

  • Získať spätnú väzbu od odborníkov: Spätná väzba od skúsených inštruktorov je neoceniteľná pri rozvoji vašich zručností. Online kurzy vám umožňujú získavať spätnú väzbu, ktorá vám pomôže identifikovať oblasti na zlepšenie a rásť ako vizážista.


Keď nabudúce budete mať pochybnosti, či niečo dokážete alebo si zaslúžite, uistite sa, že to nehovorí syndróm. Prekonajte svoje hlboko skryté obavy, ziskajte sebadôveru, zväčšite svoju komfortnú zónu, a zistíte, že život začína tam, kde končí strach.

Comments


bottom of page