top of page

Aké sú výhody a nevýhody práce vizážistky?

Stať sa vizážistkou nie je len o tom kúpiť si štetce a pozrieť si pár make-up tutoriálov... Veľa krát sa stáva, že sa niekto z dňa na deň stane vizážistkou a o chvíľu z dňa na deň ňou už nie je, ale tento pokus stál pár tisícok. Preto je potrebné hneď na začiatku zvážiť všetky plusy, aj mínusy.


Nevýhody


  • Môže sa stať, že vás okolie nebude brať veľmi vážne. Nebudú rozumieť, ako môžete byť unavená, keď sa iba hráte s farbami. Veľa ľudí si myslí, že byť vizážistkou znamená nalíčiť pár ľudí a tým to končí.

  • Avšak práca za vami sama nepríde, musíte si ju vytvoriť. V skutočnosti aj keď budete najlepšia na svete, keď nikto o vás nebude vedieť, bude to zbytočné. Veľkú časť tejto práce tvorí marketing a manažment. Treba stále niečo podnikať, vymýšľať akcie, novinky a príležitosti na to, aby sa klientky o vás dozvedeli, vybavovať správy, telefonáty a e-maily, plánovať si povinnosti a čas, spravovať sociálne siete, vytvárať obsah, sledovať trendy, stále sa zlepšovať, je to ako každé iné podnikanie.

  • Treba rátať s tým, že pracovať budete niekedy o 5 ráno, niekedy večer a často cez víkendy. Veľa krát nebudete mať čas sa ani najesť, či napiť, pretože tu fixná pracovná doba neexistuje.

  • Musíte rátať s tým, že budete musieť investovať do produktov, hlavne na začiatku, ale časom sa vám aj tak spotrebujú, alebo budú po záruke a budete ich musieť vyhodiť, takže nemá zmysel sa do toho púšťať, keď plánujete líčiť raz za dva mesiace.

  • Budete musieť na sebe neustále pracovať. Môžu sa objaviť aj dni, alebo obdobia, kedy nebudete mať koho líčiť. A nakoniec, stretnete rôzne klientky, aj také, ktoré si myslia, že vedia všetko lepšie ako vy alebo budú stále nespokojné. Na to všetko sa treba pripraviť.


Ale našťastie, každá minca má našťastie dve strany.

Výhody


  • Budete sama sebe šéfkou a nikto vám nebude nič kázať, ani rozkazovať, nemusíte každý deň vykonávať stále rovnakú činnosť. Nemusíte plniť žiadne predajné plány a každý deň cestovať do práce. Môžete si zariadiť čas podľa seba a nebudete chýbať na žiadnych dôležitých podujatiach, preto, že ste nedostali dovolenku.

  • Môžete pracovať z pohodlia vášho domova. Budete stále stretávať nových ľudí, často veľmi inšpiratívnych a často aj získate nové priateľstvá. Nemusíte držať na uzde svoju kreativitu.

  • Je to krásna, čistá práca, každá žena od mladého veku až do toho zrelšieho túži byť krásna. Keď budete šikovné, dokážete líčením zarobiť za pár dní viac ako v zamestnaní za celý mesiac.

  • Budete uprostred obrovského množstva emócíí pri najdôležitejších dňoch množstva žien. Budete mať slobodu a možnosť vytvoriť si každý deň len sama podľa seba. Pracovať a zarábať krásou je jedna z najlepších oblastí práce pre ženy.

  • Ak vás líčenie baví, budete sa cítiť naplnené. Budete pomáhať iným ženám cítiť sa krásne. Môžete ľubovoľne rozširovať ponuku svojich služieb a pôsobiť v akejkoľvek oblasti líčenia, ktorá sa vám bude páčiť. Stále budete robiť niečo iné, stále bude niečo nové a stále sa budete posúvať. Užijete si skvelú zábavu s ďalšími ženami. Môžete si vybudovať svoje vlastné podnikanie. A každá žena na celom svete vždy chcela, chce a vždy bude chcieť byť krásna.


Práca vizážistky je napriek všetkým nevýhodám veľmi záujímavou profesiou, ktorá ponúka z nášho pohľadu oveľa väčšie množstvo výhod, vrátane kreatívnej slobody, možnosti spolupracovať s rôznymi ľuďmi a pestrosti v zamestnaní. Online kurzy make-upu vám poskytujú príležitosť rozvíjať svoje zručnosti a získať konkurenčnú výhodu. Preto ak vás táto oblasť láka, neváhajte a začnite svoju cestu k úspechu.

Comments


bottom of page