top of page

Aké certifikáty ne/potrebujete na prácu vizážistky?

Ak ste sa rozhodli, že chcete vstúpiť do make-up sveta, blahoželáme! A čo bude ďalej? Potrebujete make-upový diplom alebo certifikát? Ako je to s certifikátom pre umelecký make-up? Existuje niečo také? Tieto otázky sa vo vašej hlave pravdepodobne točia a odpovede nie sú vždy čiernobiele.Hľadanie na webe prináša desiatky výsledkov, ktoré používajú mätúce výrazy a inzerujú články, videá a kurzy. Roztriedenie všetkého neporiadku nie je ľahká úloha, ale nič nie je horšie, ako minúť tisíce eur na školenie a certifikát, aby ste zistili, že to nebolo potrebné.


Stať sa vizážistkou znamená naučiť sa používať tvár (a/alebo telo), ako plátno a treba za túto službu, ako za každú inú platiť. Či už vylepšuje tvár nevesty alebo vytvárate jazvy na tele filmovej hviezdy, byť vizážistkou predstavuje veľa práce. Ale nenechajte sa tým odradiť! Toto úsilie sa oplatí, keď uvidíte, ako ožije všetka vaša kreativita a tvrdá práca. Ak máte rady make-up a chcete kariéru, ktorá má mnoho rôznych ciest, môže to byť pre vás to pravé.

Na Slovensku je vizážistika voľná živnosť, teda v tomto prípade nie je potrebná maturita, ani akreditovaný vzdelávací kurz na vykonávanie tejto činnosti, ani na podnikanie v tejto oblasti. V tomto prípade sa vzdelávate pre svoj vlastný rozvoj a zručnosti. Ak nájdete akreditovaný vizážistický kurz a ste registrované na úrade práce, tak si môžete požiadať o preplatenie kurzu. Úrad práce prepláca iba akreditované kurzy, ktoré máju podmienky v dĺžke trvania a výstupom kurzu je skúška. Tieto podmienky sa môžu meniť a nie sú rovnaké pre všetky krajiny.

V Make-up Avenue ponskytujeme online kurzy make-upu pre fanúšikov krásy od úplných začiatočníkov, cez mierne pokročilých, po pokročilých v make-upe, ktorí chcú zlepšičh svoje zručnosti a rozvíjať svoju kreativitu.


Avšak v prípade, že by vás zaujímala aj kozmetika, tá je už remeselná živnosť, to znamená, že potrebujete maturitu z tejto oblasti, alebo akreditovaný kurz, ak chcete pracovať ako kozmetička, alebo podnikať. Ako vizážistka nepotrebujete mať aj kozmetický kurz, iba ak by ste chceli ponúkať aj kozmetické služby, napr. lepiť 3D umelé mihalnice, robiť tetovanie obočia a pod.

Začiatok v kozmetickom priemysle si vyžaduje čas. Podľa toho, čo chcete robiť, budete potrebovať rôzne typy a úrovne odbornej prípravy. Kozmetičky sa učia širokú škálu zručností zameraných na mnohé oblasti krásy, predovšetkým pleť. Aj keď obsahom tohto štúdia absolvujú možno aj nejaký výcvik v oblasti make-upu, množstvo informácií a času stráveného na samotnom make-upe nie je veľa.

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, vizážistika vás povedie k bohatej a obohacujúcej kariére!

Comments


bottom of page