JE V MAKE-UPE PODSTATNEJŠIA TEÓRIA, ČI PRAX?

01.01.2023

Sú teoretické aspekty make-upu sú rovnako dôležité ako praktické aplikácie?

Ak nemáte naštudovanú teóriu, nikdy nemôžete tvrdiť, že ste profesionál, to isté ale platí aj pokiaľ ste nikdy nikoho nenalíčili, ako to teda vlastne je?

TEORETICKÉ ASPEKTY

Chceli by ste ísť k lekárovi, ktorý knihu nikdy neotvoril, pretože pre neho bolo zábavnejšie len praktizovať chirurgický zákrok? Myslím si, že nie. Make-up je kariéra, ktorá môže byť dobre platená, ale všetky aspekty (praktické a teoretické) sa treba naučiť. Ohromný počet študentov si pozrie pár videí a má pocit, že to stačí. Mnohí veria, že je to všetko zdravý rozum, ale nanešťastie pre nich je to nesprávne. Existujú pravidlá upravujúce bezpečnosť, ktoré nie je možné interpretovať. Existujú usmernenia napr. pre prácu na scénach, prácu s dospievajúcimi a prácu s mužmi, ktoré môžu vyžadovať viac ako zdravý rozum. Ako vizážistka musíte poznať svoje nástroje. To všetko sa učí v teórii. Ste možno rady, ak ju preskočíte, ale môže to drasticky znížiť vašu "známku". Urobte pre seba a svoju kariéru láskavosť a nezabúdajte na ňu.

PRAKTICKÉ APLIKÁCIE

Teória a prax idú ruka v ruke a jedna bez druhej nebude stačiť!

Áno, môžete pracovať na sebe, ale nenaučíte sa toľko, ako keď budete pracovať na rôznych tváriach. Poznáte svoju vlastnú tvár. Je to tak, ako by to bolo s podvádzaním. Ak pracujete na neznámych tváriach, dozviete sa viac o rôznych tvaroch očí, farbách pleti atď. A práve tu prichádza skutočná zručnosť. Je najlepšie dostať sa do zvyku a pracovať od začiatku na iných ľuďoch.


Každý kurz vám poskytne všetky techniky, tipy a triky, ktoré potrebujete, aby ste mali veľmi prosperujúcu kariéru, ale musíte ich využiť. Musíte pracovať na tvárach a všetky techniky precvičovať, kým sa nestanú automatické a prirodzené. Ak je make-up vaša vášeň, musíte do toho naliať svoje srdce a dušu. Každý v spoločnosti Make-up Avenue chce, aby ste boli úspešné. Vieme, že to môže byť realita, ale nemôžeme to chcieť viac ako vy.