PREČO JE TVORIVOSŤ DÔLEŽITÁ PRE VIZÁŽISTOV?

01.05.2022

Kreativita je predovšetkým o schopnosti robiť nové veci alebo vymýšľať nové nápady. Pre rôznych ľudí to môže znamenať rôzne veci, je to tiež schopnosť pridať jedinečnosť tomu, čo už existuje. Make-up je umenie a z tohto dôvodu je tvorivosť zabudovaná do vášho popisu práce. Pre vás, ako vizážistku je preto nesmierne dôležité, aby ste počas svojej kariéry zostali kreatívne. 


  • Na vizážistiku majú vplyv sezónne trendy. Zostať na vrchole nových trendov alebo ich dokonca predvídať je pre váš úspech nevyhnutné. Kreativita je k tomu kľúčom, pretože kreativita je predovšetkým o našej schopnosti vidieť veci, ktoré ostatní nevidia. 
  • Kreativita vám tiež pomôže rásť, ako profesionálovi (keď ste už zvládli svoje remeslo), pretože vás núti skúšať nové veci. Možno budete veľmi dobrí v tom, čo robíte, ale nie najlepší, ak prestanete hľadať nové nápady a skúšať nové veci. 
  • Kreativita vám pomáha milovať a tešiť sa z toho, čo robíte dlhodobo. Aj po rokoch práce, ako make-up artist sa inšpirujete pri vytváraní niečoho jedinečného pre každého klienta. 
  • Práve vaša kreativita vás robí jedinečnými a odlišuje od ostatných vizážistov. Robí vás špeciálnym pre svojich klientov. Líši sa od všetkých ostatných vizážistov, s ktorými sa stretávajú na internete. Kreativita zachytáva a udržuje pozornosť vašich klientov práve na vás. 
  • Kreativita vás robí skôr informovanými, ako zručnými. Kreatívni ľudia sa neustále učia nové veci a stávajú sa skutočnými odborníkmi vo svojich odboroch. 
  • Byť vizážistkou znamená mať občas aj stresujúcu prácu. Kreativita vám pomáha prekonať ju a zostať pozitívne. Dá vám prestávku od každodennej rutiny. Pomáha cítiť potešenie z toho, čo robíte. 
  • Vaša práca zahŕňa neustále riešenie problémov a reagovanie na neustále sa meniace požiadavky. A práve vaša kreativita vám pomôže prispôsobiť sa vašim neustále sa meniacim potrebám a požiadavkám klientov. 
  • Zvyšuje to vašu dôveru. Kreativita prichádza s mnohými vzostupmi a pádmi, vrátane rizika zlyhania. Ale akonáhle zistíme, že zlyhanie je možné prežiť, pomôže nám to rásť a naša práca je oveľa lepšia. 
  • Kreativita vám pomáha budovať dôveru a lojalitu klientov. Vďaka tomu, že viete, že môžete prísť s niečím novým presne v tom okamihu, keď to potrebujú, bude vaša zákaznícka základňa verná vám. 
  • Kreativita posilňuje váš vizuálny vnem, umožňuje vám uchopiť rôzne tvary a farby a nájsť tak najlepšie riešenie pre konkrétneho klienta. Rozvíja vašu schopnosť mentálne usporiadať podrobnosti obrazu a vytvoriť tak bezchybný a atraktívny vzhľad.