NAJLEPŠIE MOŽNOSTI ZÍSKANIA INŠPIRÁCIE

01.08.2022

Profesia vizážistky je jednou z najkreatívnejších profesií. V tejto oblasti sa veľmi často objavujú nové trendy, techniky atď., čo znamená neustály vývoj. Vizážistka zostáva väčšinou informovaná o všetkých nových trendoch na svete, a to nie len v komerčnej móde. Je dôležité, aby si uvedomovala všetky formy umenia a pomocou týchto nástrojov sa inšpirovala pri svojej vlastnej profesii. 

Sledovanie  filmov, časopisov, fotoprojektov, návšteva múzeí a galérií, štúdium histórie a rozširovanie vedomostí o umení pomáha vylepšiť váš štýl a vizuálne vnímanie. Kurzy, semináre, workshopy sú taktiež dobrým miestom pre inšpiráciu, hľadanie inovatívnych nápadov a získavanie nových poznatkov.

Musíte sa naučiť venovať pozornosť detailom. Preskúmajte obrázok, ktorý sa vám páči, zamyslite sa nad tým, čo vás presne inšpiruje, ako sa obraz vytvára, ako poskytuje pocit úplnosti a využite tieto znalosti na vytvorenie vlastného jedinečného vzhľadu. 

Je veľmi dôležité rozvíjať svoje vedomie bez straty vlastnej jedinečnej osobnosti, zostaňte verní svojej práci, svojej vízii, vytvorte identifikovateľnú estetiku. Nepokúšajte sa kopírovať všetky podrobnosti a maličkosti, stačí hľadať zaujímavé detaily alebo to, čo vo vás vyvoláva inšpiráciu. Obklopte sa krásou, pozrite sa napr. na účty vo svojom Instagrame a odstráňte tie, ktoré nie sú inšpiratívne.

PREČO BY SA MALA VIZÁŽISTKA ZAUJÍMAŤ O UMENIE ?

  • Čím viac vizuálnych materiálov prešlo vašou pamäťou, tým ľahšie a rýchlejšie môžete tvoriť. Úloha príde k vám, pozriete sa na ňu a pochopíte, že v hlave už existuje tucet možností ako na to. 
  • Štýly a trendy veľmi často v líčení pochádzajú z iných oblastí, napríklad z módy alebo architektúry (alebo dokonca z ulice!). Keď sledujeme susedné oblasti, rozvíjame nielen svoj vkus, ale aj zvyšujeme šancu predpovedať, čo bude v blízkej budúcnosti relevantné a trendy. 
  • Nový nápad pochádza z iných existujúcich nápadov. Dejiny umenia pomôžu vašej inšpirácii, obklopte sa umením a vždy načerpáte novú inšpiráciu. 
  • Čoraz častejšie sa v módnych blogoch a časopisoch môžete stretnúť s myšlienkou, že na tvorenie je dôležité pozorovanie. Pozorovanie je v podstate to, ako by trénovaná vízia mala byť schopná rozpoznať, čo je štýlové, harmonické a relevantné a čo nie. Nejde o vrodenú zručnosť ani o vzácny talent, ale o schopnosť, ktorú je možné rozvíjať.