MÁTE PREDPOKLADY BYŤ ÚSPEŠNOU VIZÁŽISTKOU?

01.07.2022

Uvažujete o vstupe do make-up sveta? Dobrá voľba! Vizážistika je zábavná a rýchla kariéra, plná nespočetných príležitostí a nekonečnej krásy. Nemusí to však byť pre každého. Okrem talentu na miešanie očných tieňov a tvarovania dokonalých lícnych kostí sú potrebné aj ďalšie zručnosti. 

Pravdepodobne viete, že byť vizážistkou vznamená viac než len lásku k líčeniu. Ak však spĺňate tieto zručnosti, ste na dobrej ceste!

FLEXIBILITA 

Existuje toľko rôznych kariérnych ciest, ktoré môžete podniknúť, ale musíte byť pripravené a ochotné. Vďaka flexibilnému časovému harmonogramu a ochote cestovať sa vám otvorí veľa dverí. Kedykoľvek sa môžete stať, že sa niečo zruší, alebo vás niečo prekvapí, či dostanete neobvyklú požiadavku. Musíte byť flexibilné a otvorené, aby ste čo najlepšie využili každú príležitosť.

VEDOMOSTI

Mnoho klientov sa na vás obráti so žiadosťou o pomoc s odporúčaniami produktov a služieb. Musíte vedieť o najnovších tipoch a trendoch, ktoré vám pomôžu dať pravdivé informácie. Odvetvie líčenia sa neustále mení a je dôležité zostať na vrchole toho, čo je populárne a čo nie. Zahŕňa to pokračovanie v učení a neustále zlepšovanie vašich zručností. Ak nedokážete poskytnúť to, čo chcú vaši klienti, budete mať vážne problémy.

ESTETIKA

Krása pre vás nie je len koníčkom, ale skôr životným štýlom. Máte schopnosť vylepšiť prirodzený vzhľad človeka a transformovať ho jednoducho vôľou štetca. Toto vám prináša nielen vaša láska k make-upu, ale aj láska ku kráse. Pre vizážistov je to absolútna nevyhnutnosť. Mali by ste sa pozrieť na svet okolo seba a hľadať krásu, kedykoľvek je to možné.

KREATIVITA

Ľudia hovoria, že máte záujem o dizajn a tvorivú ruku. Nielenže beriete všetko, čo vidíte, ale máte schopnosť transformovať svet podľa svojich predstáv. Možno to ešte neviete, ale v tom prípade ste predurčená byť skvelou vizážistkou. Kreativita je neoddeliteľnou súčasťou tejto kariéry.

KOMUNIKAČNÉ ZRUČNOSTI

Milujete rozhovory s ľuďmi a viete, ako sa vyjadriť. Nikdy neopustíte žiadny nápad a povzbudíte kohokoľvek, s kým hovoríte, aby urobil to isté. Je dôležité, aby ste im vedeli vysvetliť, čo aplikujete na ich tvár, ako si udržiavať starostlivosť po aplikácii, alebo ich dokonca povzbudzujete, aby vám poskytli spätnú väzbu. Nikdy nechcete, aby zákazník bol nešťastný, alebo zmätený. Nebojíte sa informovať potenciálnych zákazníkov o tom, aké služby ponúkate. Komunikácia je kľúčová!

NEZAUJÍMA VÁS PRÁCA OD 9:00 DO 17:00

Vo svojom živote potrebujete kreativitu, potrebujete krásu! Pracovná doba môže byť sporadická a pracovné miesta môžu byť globálne. Samotná práca je jedinečná a plná výhod, ktoré oddeľujú túto prácu od ostatných.

PODNIKATEĽSKÝ DUCH

Viete, ako predávať svoje nápady, alebo aspoň máte túžbu a vôľu učiť sa! Koniec koncov, vedenie vlastného podnikania vyžaduje trpezlivosť a zručnosť. Mať túto zručnosť je nesmierne dôležité mať vo svojom arzenáli, keď sa snažíte rozšíriť svoje podnikanie. Vytváranie sietí môže budovať klientsku základňu a zvyšovať povedomie o vašom podnikaní. Výhody tohto sú obrovské, ale veľa ľudí zlyhá skôr, ako začnú! Musíte mať nástroje, aby ste sa mohli profesionálne zastupovať. Marketing je obrovským prínosom pre každú malú firmu a na to musíte mať príslušné zručnosti a školenia a v neposlednom rade vytrvalosť!


V tomto okamihu vo svojom živote viete, že chcete niečo nové. Chcete mať príležitosť uspieť a byť ocenené za prácu, ktorú poskytujete. Najdôležitejšie je, že ste na túto výzvu pripravené. Identifikácia vašej túžby je prvým kľúčom k tomu, aby ste sa stali vizážistkou. Viete, čo chcete a ste pripravené urobiť krok. Začnite tým, že identifikujete všetky príležitosti pre seba v odbore. Je to všestranná práca a vy sa obmedzujete iba na to, kam vás vaša fantázia dovedie. Nie každý deň máte šancu pracovať v odbore, ktorý máte rady, takže tvrdo pracujte, tvorte a svoju kariéru snov zrealizujte.