KRÁSNA PLEŤ

Ako to funguje?


Stav pleti má významný dosah na sebavedomie a dokonalá pleť je základom krásneho líčenia. Vhodná starostlivosť má obrovský vplyv na stav pleti teraz aj o niekoľko rokov. Pokožka sa skladá z 3 základných vrstiev, a to: 

Epidermis - najvrchnejšia vrstva tvorená rôznymi druhmi kožných buniek a aj odumretými kožnými bunkami, ktoré pohybom z nižších vrstiev k povrchu kože strácajú vlhkosť a kyslík, je potrebné ich odstraňovať. Pokiaľ ostávajú na povrchu, začnú sa upchávať póry, a to má výrazný vplyv na vytváranie čiernych bodkiek a akné.

Dermis - je to ďalšia vrstva kože, ktorá určuje, ako koža reaguje a zmeny s vekom. Táto vrstva sa skladá prevažne z kolagénu a elastínu, ktoré dávajú pleti potrebnú pevnosť a pružnosť, vekom ich produkcia klesá, preto sa začnú tvoriť vrásky. Táto vrstva obsahuje aj vlasové folikuly, cievy nervové zakončenia, potné a mazové žľazy, ktorých produkcia vplýva na typ pleti.

Hypodermis - najhlbšia a najsilnejšia vrstva podkožného tukového a väzivového tkaniva, ktoré vytvárajú zásobu energie a umožňujú termoreguláciu ľudského tela.

Dedičnosť ovplyvňuje stav pleti len z 20% a zvyšných 80% má za následok starostlivosť o ňu. To, v akom stave je pleť ovplyvňuje niekoľko faktorov, na ktoré netreba zabúdať. Je potrebné sa o pleť starať zvnútra aj zvonku. Taktiež správnou stravou, pitným režimom, dostatkom vitamínov, spánkom, pohybom, obmedzením nikotínu, kofeínu, alkoholu, ochranou pred slnkom, chladom a znížením stresu sa dá stav pleti výrazne zmeniť.


ELIXÍR MLADOSTI

Čo je to kolagén?

Kolagén je základný stavebný prvok v tele, tvorí nielen štruktúru kostí a kĺbov, ale aj väzov, šliach, chrupaviek a kože. Ak ho máme dostatok, udržuje nielen pleť, ale aj všetky tkanivá v tele mladé a pružné. 

Avšak či sa nám to páči alebo nie, naše telo starne a od 25. roku života telo postupne stráca schopnosť kolagén tvoriť a po 40. roku ho už netvorí takmer vôbec. Pre zachovanie celkového zdravia a krásnej pokožky bez vrások je preto dôležité jeho pravidelné dopĺňanie. 

Pri pravidelnom používaní funguje kolagén ako "elixír zdravia a mladosti" - dokáže vyhladiť drobné vrásky, výrazne zvýšiť elasticitu pokožky, zosvetliť pigmentové škvrny, intenzívne hydratovať suchú pleť či výrazne zlepšiť kvalitu a rast vlasov, spomalí proces starnutia.

AKO SI VYBRAŤ TEN SPRÁVNY? 

Širokospektrálne účinky kolagénu pre celkové zdravie a krásu sú také výrazné, že v mnohých krajinách vyvolal v posledných rokoch úplný ošiaľ. Nájdete ho v tabletkách, práškoch, krémoch či v lekárňach. Nie je však kolagén ako kolagén! Ako si teda vybrať ten "správny"? 

Kolagén v ľudskom organizme účinkuje správne len vtedy, ak ho prijímame s vitamínom C,  pri výbere kolagénu zvážte aj jeho pôvod! Celosvetovo poznáme až 28 typov alebo zdrojov kolagénu. Morský kolagén je štrukturálne najbližší nášmu ľudskému, preto je to najvhodnejšia forma pre ideálne vstrebávanie. 

AKO DLHO TRVÁ OBNOVA ? 

Ak chcem dosiahnuť nápravu, tak pre vytvorenie nových funkčných buniek je potrebné kolágenové produkty používať pravidelne nejaký čas, aj keď veľa z nás by chcelo výsledky ideálne okamžite, treba si hneď na začiatku uvedomiť, že to, ale nie je možné, kolagén sa nedoplní okamžite, bunková obnova totiž trvá minimálne 3 mesiace !

O ZNAČKE 

Tým, čo odlišuje túto značku od iných je skutočnosť, že pre ňu začína kvalita už semienkom, z ktorého vyrastá každá zo zložiek ich výrobkov. Všetko sa pestuje na najčistejších plantážach sveta a používajú sa iba tie výrobky, ktoré neboli geneticky modifikované.

Spojením prírodných látok s tým najnovším, čo veda dokázala boli vedeckou radou vytvorené výnimočne účinné a taktiež 100% prírodné doplnky stravy, bez konzervačných látok s komplexným zložením, s certifikátmi kvality najvyšších štandardov, balené v skle, ktoré predstavujú inovatívne riešenia podporené dokonca Nobelovou cenou. Následne z dôvodu komplexného riešenia vznikla aj rada kozmetických produktov Beauty care.

Partnermi tejto značky sú nie len ľudia zo sveta krásy, aj rôzne športové kluby (hokejové, volejbalové, hádzanárske, lyžiarske, bežecké, futbalové napr. MŠK Žilina a iné...), bojové umenia (MMA, karate, kickbox, zo Slovenska Majsterka sveta v MuayThai Viktória Lipianská a pod...), tanečné kluby a federácie, výživoví poradcovia (zo Slovenska známy Lukáš Planieta alebo Mirka Lubertová), tiež sa so značkou spájajú mená osôb z televíznej obrazovky ako Ivana Kičikoleva, či Patrícia Vitteková.